Competiții AMA București

Inapoi la Competiţii

Concurs Memorial Gheorghe Tesu editia XV

2019-04-12 - 2019-04-12
Scoala Gimnaziala Nr 190

REGULAMENTUL

Concursului Național “ Memorial Gheorghe Teșu “– ediția a XV - a

12 Aprilie 2019– Baza Sportivă a Școlii Gimnaziale Nr.190 – București

CAERI poz. 230

 

ORGANIZATORI : Școala Gimnazială nr.190 , cu sprijinul : Federația Română de Atletism , Asociația Municipală de Atletism , Inspectoratul Școlar al Sectorului 4, D.S.T.M.B

 

DATA ȘI LOCUL DESFĂȘURĂRII :

 

12 Aprilie 2019Ora 10:00 – Baza Sportiva a Scolii Gimnaziale Nr. 190 – Bucuresti

( punct de reper Piata Sudului )

 

ÎNSCRIERILE : Se fac la locul de desfășurare a probei

 

PROBE : Copii 3 (2009), 50m , Lg, F+B

      Copii 2 (2008), 50m , Lg, F+B

                  Copii 1 (2006-2007)    60 m , Lg , F+B

                  Juniori 3 (2004-2005)  200 m , Lg, Greutate , Înălţime , B

                  Open (2003-2002 ) 200m

 

SPORTIVII POT PARTICIPA  DOAR LA O SINGURĂ PROBĂ DE CONCURS !

 

CONDIȚII ADMINISTRATIVE:

 

Cheltuielile de paticipare ( transport , cazare , masa ) vor fi suportate de catre cluburile

participante .

Fără taxă de participare .

 

PREMII :

 

Se vor oferi premii pentru primele 3 locuri .

 

Date de contact :Prof. David Daniela  nr tel : 0764566013

mail : danaatletism@yahoo.com

                             








PROGRAMUL

Concursului Național “ Memorial Gheorghe Teșu “ – editia a XV- a

12 Aprilie 2019 – Baza Sportivă a Școlii  Gimnaziale nr.190 – București

CAERI poz 230

 

ORA

PROBA

FETE/ BAIEȚI

CATEGORIA DE VÂRSTĂ

10:00

50m

F

C3

10:00

Lungime

F+B

C3

10:15

50m

B

C3

10:15

Lungime

F

C2

10:30

50m

F

C2

10:45

50m

B

C2

10:45

Inaltime

B

J3

11:00

60m

F

C1

11:00

Lungime

B

C2

11:15

60m

B

C1

11:20

Lungime

F

C1

11:45

50m

F

C3 – Finala

11:50

50m

B

C3 – Finala

11:55

50m

F

C2 – Finala

12:00

50m

B

C2 – Finala

12:00

Lungime

B

C1

12:05

60m

F

C1– Finala

12:10

60m

B

C1 – Finala

12:15

Greutate

F+B

J3

12:20

200m

F

J3

12:25

200m

B

J3

12:30

200m

F+B

Open

13:00

Festivitatea de premiere

F+B

Toate categoriile

(în ordinea participării)

C3,C2,C1,J3, O.

Director ,

Prof. Niculescu Gabriela Diana

 


Inscrieri indisponibile