Calendar Competițional Atletism



Data Eveniment Locatie
18.08.2018 Runsilvania Wild Race – Rachitele Cluj
18.08.2018 2×2 Race
18.08.2018 Smida Trail Run
25.08.2018 Via Maria Theresia
25.08.2018 Harghita Trail Running Harghita
25.08.2018
(2 zile)
Campionatul National de Master Bucuresti
26.08.2018 Corcova Trail Race Corcova
26.08.2018
(2 zile)
Maratonul Olteniei Oltenia
01.09.2018 Maratonul Dacilor
01.09.2018 Maraton EXploreMaramures Maramures
08.09.2018 Ciucas X3 Ciucas
15.09.2018 Salicea Trail Run
15.09.2018 Maratonul Cetatii Suceava
15.09.2018 Pe-un picior de Plai! (Timisoara) Timisoara
15.09.2018 THE MUSIC RUN
15.09.2018
(2 zile)
CAMPIONATUL MONDIAL ALERGARE MONTANA Canilo/AND
16.09.2018 Semimaraton Plopeni Plopeni
16.09.2018 Transmaraton
16.09.2018 Oradea City Running Day Oradea
20.09.2018
(4 zile)
Timi?oara S24H Timi?oara
21.09.2018
(3 zile)
Apuseni Ultra Race Apuseni
22.09.2018 Alba Iulia City Race Alba Iulia
22.09.2018 Istrita Escape
22.09.2018 Mures-Olt Marathon Mures-Olt
22.09.2018
(1 zile)
Campionatul National 30 Km Alergare Montana Damuc/Piatra Neamt
22.09.2018
(2 zile)
Concursul International de alergare S24H si Campionatul National de 6 ore, 12 ore, 24 ore Timisoara
23.09.2018 Semimaraton Portile Deltei – Tulcea
23.09.2018 Baneasa Trail Run – Autumn Edition Bucuresti Baneasa
23.09.2018 Crosul Loteriei Romane Bucuresti
29.09.2018 Papusa Iezer Trail
29.09.2018 Semimaratonul Bucuriei
29.09.2018 Free Spirit Run 15 k Giurgiu-Ruse Giurgiu-Ruse
29.09.2018 Semimaraton Zalau Zalau
30.09.2018 Semimaraton Buftea Buftea
30.09.2018 Maratonul International Chisinau Chisinau
06.10.2018 Maraton Piatra Craiului
07.10.2018 Transilvania Half Marathon Transilvania
07.10.2018
(1 zile)
Cupa "Primii pași în atletism" - ediția a II-a București, Complexul Sportiv Național "Lia Manoliu" - Sala de atletism.
13.10.2018 Sugas Trail Running
13.10.2018
(1 zile)
Concurs National de Stafete si Probe Neclasice Cluj Napoca
13.10.2018
(2 zile)
RAIFFEISEN BANK BUCHAREST MARATHON Bucuresti
14.10.2018 Bucharest Marathon Bucuresti
14.10.2018
(2 zile)
Campionatul National Maraton S si T Bucuresti
19.10.2018
(2 zile)
Festivalul Sport Montan S?cele
20.10.2018 Maratonul Rafael
20.10.2018 Hercules Maraton
20.10.2018
(1 zile)
Memorialul "Marius Petrescu", ed. XX Călărași
20.10.2018
(1 zile)
Canpionatul National Cros S,T si J1 Botodani
20.10.2018
(2 zile)
Maratonul Delta Dunarii SULINA
27.10.2018 Fuga pe ulita
27.10.2018
(1 zile)
Campiontul National 50Km Mars S si T ,Campionatul National 10 Km Fete S si T
03.11.2018
(1 zile)
Cupa ProAtletic Bucuresti
03.11.2018 Semimaraton Zarnesti Challenge Zarnesti
03.11.2018
(2 zile)
Crosul Padurii Copiilor
24.11.2018
(2 zile)
Cupa Incepatorului C1/C2/C3/C4 Bucuresti
01.12.2018 Maraton 1 Decembrie
08.12.2018
(2 zile)
Cupa de Iarna S/T/J1/J2/J3 Bucuresti
08.12.2018
(1 zile)
Afterwork Athletics Championships Ed. I Sala de Atletism Lia Manoliu
09.12.2018 Baneasa Trail Run – Winter Edition
12.01.2019
(2 zile)
Campionat Municipal de Iarnă S,T,J1,J2,J3,Masters Sala de Atletism Lia Manoliu
16.02.2019
(2 zile)
Campionatul Municipal de Iarnă Copii C1,C2,C3,C4 Sala de Atletism Lia Manoliu
02.03.2019
(1 zile)
Campionat Municipal Cros S,T,J1,J2,J3,C1,C2,C3 Sala de Atletism Lia Manoliu
02.03.2019
(2 zile)
Grand Prix de Iarnă pentru Copii Sala de Atletism Lia Manoliu
06.04.2019
(1 zile)
ASE Student Run ed IV & Bucharest Students Run Parcul IOR
14.04.2019
(1 zile)
Crosul Iubirii (Cuppidon Race, Family Race, Athletic Race) Parcul IOR
18.05.2019
(2 zile)
Campionat Municipal Outdoor S,T,J1,J2,J3,Masters Stadionul Iolanda Balas Soter
01.06.2019
(2 zile)
Campionat Municipal de Copii Outdoor Stadionul Iolanda Balas Soter
23.11.2019
(2 zile)
Cupa Incepatorului C1,C2,C3,C4 - Sala de Atletism a CSNB Lia Manoliu Sala de Atletism Lia Manoliu
07.12.2019
(1 zile)
Afterwork Athletics Championships Ed. II Sala de Atletism Lia Manoliu
07.12.2019
(2 zile)
Cupa de Iarna S,T,J1,J2,J3 - Sala de Atletism a CSNB Lia Manoliu Sala de Atletism Lia Manoliu